Festyny & Duże imprezy

Co roku odbywają się festyny i duże imprezy – Ulubione festyny:

Festiwal Kwiatow

Zmęczonych długą i ponurą zimą zapraszamy już teraz na wiosenny , kwietniowo-majowy festiwal barw i zapachów . Wszystko za sprawą znanych na całym świecie holenderskich kwiatów.

więcej...


Dobiegniew Cup

Puchar jest corocznym świętem piłkarskim dla młodych i starych. Najmłodsze pokolenie zawodników z Polski, Niemiec, Szkocji, Ukrainy, Litwy i Białorusi gra przez tydzień o mistrzowski puchar. Podczas finałowego meczu pod koniec tygodnia występują także artyści i muzycy.

więcej...


Keja

Keja jest jednym z największych świąt żeglarskich w zachodniej Polsce z dużą sceną. Występuje wielu krajowych i zagranicznych muzyków-żeglarzy, jak również kabareciarzy. Mają miejsce pokazy show, jak corso żeglarskie i innych napędzanych wiatrem pojazdów wodnych. Są stoiska świąteczne, stoiska z pamiątkami, a o północy duże fajerwerki.

więcej...


Watra

Każdego roku ma miejsce ukraińskie święto ludowe w sąsiedniej miejscowości Ługi z tradycyjną muzyką ludową i tańcami. Po 1945 ludność wschodniej Ukrainy (Wolhynien und Galizien) została wysiedlona do województwa lubuskiego, od zawsze utrzymują & prezentują die Galizier und Walhynen swoją kulturę przez coroczne święta w całej zachodniej Polsce.

więcej...